Reklama
Reklama

Naukowa elita doceniona przez Marszałka Marka Woźniaka. Wręczył stypendia najwybitniejszym

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Nagrody stypendialne powędrowały do 89 najzdolniejszych uczniów i studentów z Wielkopolski.

W czwartek 16 grudnia odbyła się on-line XV edycja przyznawania stypendiów marszałkowskich. Wnioskują o nie najwybitniejsi uczniowie i studenci.

W tym roku do Departament Edukacji i Nauki, organizatora projektu wpłynęło aż 231 wniosków - 71 od uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 160 od studentów. Spośród nich Komisja Stypendialna, powołana do oceny merytorycznej wniosków, wybrała 89 - 29 osób ze szkół ponadpodstawowych i 60 studentów. W jej skład weszli przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki, których głosem doradczym wsparli eksperci z poznańskich uczelni - Uniwersytetów: Ekonomicznego, Medycznego, Przyrodniczego i UAM oraz Akademii Muzycznej. W tym roku komisja była zgodna i nie miała wątpliwości, komu przyznać stypendia. Podał Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wśród nagrodzonych byli między innymi; Marta Gidaszewska skrzypaczka z poznańskiej Akademii Muzycznej, Oskar Wiśniewski absolwent Uniwersytetu Medycznego, oboje laureaci otrzymali nagrody I stopnia w kategorii "Student". Wśród uczniów znaleźli się: Julia Oleszyńska z II lO w Poznaniu oraz Filip Szafraniak z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, którego interesuje m.in. robotyka stosowana jako pomoc chorym ludziom.

- Cieszę się, że mamy tak utalentowanych młodych ludzi. Ten fakt nastraja optymistycznie, bo przecież chcemy być regionem europejskim, nowoczesnym, innowacyjnym, a bez takich ludzi byłoby to niemożliwe - powiedział Marek Woźniak podczas wręczania dorocznych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro