Reklama

Dobre wieści z trasy na Naramowice: tory i słupy trakcyjne na całej długości

fot. PIM
fot. PIM

W weekend odbędzie się przyłączenie nowej sieci trakcyjnej do już użytkowanego odcinka trasy.

- Torowisko na całej trasie do ul. Błażeja zostało już ułożone, mamy więc ciągłość. Stanęły również wszystkie słupy trakcyjne i rozwieszana jest na nich sieć, która już w przyszłym roku będzie zasilać prądem tramwaje. Na najbliższy weekend w rejonie przystanku Lechicka/Naramowicka planujemy prace polegające na połączeniu istniejącej sieci trakcyjnej z nową - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W związku z tym, jak już wcześniej informowaliśmy, konieczne będzie wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej od pętli Wilczak do przystanku "Lechicka/Naramowicka". Tramwaje linii nr 3 pojadą więc w sobotę i niedzielę jedynie do pętli Wilczak. - Wyłączenie napięcia pozwoli połączyć sieć trakcyjną na odcinku winogradzkim z nową, która rozwieszana jest nad powstającym odcinkiem trasy tramwajowej między węzłem Lechicka/Naramowicka a ul. Błażeja - tłumaczą PIM. O szczegółowych zmianach w komunikacji miejskiej tym związanych pisaliśmy TUTAJ.

Nowe torowisko w przeważającej części zostanie pokryte rozchodnikiem. Obecnie wykonawca ma przed sobą ukończenie prac na przystankach tramwajowych i przy układzie drogowym.

- W piątek 17 grudnia, w godzinach wieczornych, wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Naramowickiej między ul. Lechicką a skrzyżowaniem z ul. Ziarnistą i Włodarską. W tym samym czasie zamknięty zostanie przejazd śladem tzw. południowej łącznicy, równolegle do ul. Lechickiej. Od tej pory ruch ul. Lechicką w relacji wschód-zachód w obu kierunkach będzie odbywał się wyłącznie pod wiaduktem. Wyłączony fragment zostanie przebudowany tak, by docelowo mógł stanowić południową łącznicę powstającego węzła drogowego na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej, Lechickiej i al. Praw Kobiet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro