Reklama
Reklama

Trasa na Naramowice: tramwaje pojadą skróconą trasą, będą autobusy zastępcze

fot. ZTM
fot. ZTM

Z utrudnieniami trzeba się liczyć w najbliższy weekend.

W związku z postępem prowadzonych prac, w weekend 18-19 grudnia nastąpi wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej na trasie na Naramowice na odcinku od pętli Wilczak do przystanku Lechicka/Naramowicka. W związku z tym trasa tramwajów linii nr 3 zostanie skrócona do pętli Wilczak. Uruchomiony zostanie autobus "za tramwaj" na linii numer T3 z pętli Garbary PKM do przystanku Lechicka/Naramowicka.

Prace zaplanowane na weekend polegają na połączeniu istniejącej sieci trakcyjnej z nową, która jest montowana nad powstającym kolejnym odcinkiem trasy tramwajowej na Naramowice (między węzłem Lechicka/Naramowicka a ulicą Błażeja). Do montażu sieci zasilającej tramwaje w prąd, niezbędne jest wyłączenie napięcia na dostępnym odcinku trasy od pętli Wilczak do przystanku Lechicka/Naramowicka - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Dlatego przez dwa dni - w sobotę i niedzielę (18-19 grudnia) tramwaje linii numer 3 będą kończyć swój bieg na pętli Wilczak - dodaje.

Linia nr 3 - w dniach 18 i 19 grudnia
OGRODY - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK
Od Wilczaka do przystanku Lechicka/Naramowicka, w weekend zostanie uruchomiona linia T3.
Linia T3
GARBARY PKM - Szelągowska - Naramowicka - LECHICKA/NARAMOWICKA - Lechicka - Hawelańska - Naramowicka - Szelągowska - GARBARY PKM

Autobus "za tramwaj" T3 będzie obsługiwał tymczasowy przystanek w rejonie dotychczasowego tramwajowego, który będzie się znajdował przed ulicą Lechicką (jadąc od ulicy Włodarskiej).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro