Reklama
Reklama

Czy jest szansa na białe święta w Poznaniu?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Ogrodowczyk / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Ogrodowczyk / archiwum

IMGW ma umiarkowanie optymistyczne informacje.

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski rozmawiał z Telewizją WTK. Jak podkreślił, prognoza synoptyczna pojawia się na maksymalnie 7 dni do przodu, ale są modele meteorologiczne, które pozwalają na sprawdzenie, czego możemy się spodziewać w jeszcze dalszej przyszłości. Co z nich wynika?

- Na pewno przyjdzie ochłodzenie. Nie będzie tak ciepło jak obecnie. W województwie wielkopolskim w Boże Narodzenie prawdopodobnie temperatury będą jednak dodatnie. Do około 4 - 5 stopni na plusie. Noce lekko ujemne, do około -3 stopni Celsjusza - mówi Grzegorz Walijewski.

Czy możemy liczyć na śnieg? Jeśli już będzie padać, to będą to niewielkie opady. - Jeżeli będzie występował śnieg, to bardziej w południowej części województwa. W części centralnej będzie to deszcz. To są jednak prognozy modelowe. One jeszcze mogą się zmienić. Sprawdzalność takich prognoz modelowych na dłuższy okres to 45-55 procent. Im bliżej świąt, nawet na 5 dni przed świętami, będziemy mogli dokładnie powiedzieć jak będą wyglądać te święta - zaznacza Walijewski.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro