Reklama

Kobieta w ciąży podpięta pod ECMO musiała przejść cesarskie cięcie. Wciąż walczą o jej życie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu

Niezaszczepiona 38-latka jest w ciężkim stanie.

O tym, że do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu przetransportowano niezaszczepioną ciężarną w ciężkim stanie pisaliśmy na początku grudnia. Między innymi pogotowie ratunkowe informowało o trudnym transporcie z Pleszewa do Poznania.

W poniedziałek Szpital Tymczasowy poinformował na Twitterze, że kobieta musiała przejść cesarskie cięcie. - W związku ze stanem zdrowia ciężarnej pacjentki z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Covid - przy udziale lekarzy ze Szpitala z ul.Polnej - w sobotę wieczorem wykonano cesarskie cięcie. Noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny, lekarze Oddziału Intensywnej Terapii prowadzą dalszą walkę o życie pacjentki - można przeczytać w komunikacie.

Z ustaleń Gazety Wyborczej wynika, że noworodek trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala na Polną. W poniedziałek jego stan zdrowia był już lepszy. Wiadomo, że maluch nie jest zakażony koronawirusem.

Inaczej wygląda sytuacja kobiety, która wciąż jest w bardzo ciężkim stanie. Po cesarskim cięciu jej stan się jednak delikatnie poprawił. Cesarskie cięcie przeprowadzono w szóstym miesiącu ciąży.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro