Reklama
Reklama

Ławica: dwa bagaże pozostawione bez nadzoru jednego dnia. Grozi za to 500 zł mandatu

fot. SG
fot. SG

O sprawie informuje straż graniczna.

- W Międzynarodowym Porcie lotniczym w Poznaniu-Ławicy funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani, że na terenie ogólnodostępnego terminala znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż. Na miejsce dotarli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych i niezwłocznie przystąpili do realizacji swoich zadań. Na podstawie nagrań z monitoringu szybko ustalono, że bagaż pozostawiła młoda kobieta. Po wyemitowaniu komunikatu o odnalezionym bagażu kobieta zgłosiła się od razu po pozostawiony plecak - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Zaledwie kilka godzin później funkcjonariusze musieli interweniować w sprawie kolejnego pozostawionego bagażu. Zauważyli go mundurowi patrolujący terminale. - Niezwłocznie zapytali przebywające w pobliżu osoby czy nie wiedzą do kogo należy pozostawiony zielony plecak. Oddzielono i zabezpieczono od razu miejsce, w którym znajdował się bagaż oraz określono strefę zagrożenia. Wstępna analiza zapisów z monitoringu wskazała na konieczność przeprowadzenia ewakuacji - dodaje.

Obiekt ewakuowano. W międzyczasie ustalono, że pozostawiła go kobieta. Nadano komunikat, po którym właścicielka zgłosiła się do funkcjonariuszy. Przyznała, że zostawiła plecak przez roztargnienie.

- Kobiety za popełnione wykroczenie polegającego na pozostawieniu bagażu bez nadzoru ukarane zostały wysokimi mandatami karnymi. Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
19.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro