Reklama

Dużo zmian w mieście: wybierasz się w trasę tramwajem? Lepiej dokładnie sprawdź rozkład!

Prace na Wildzie | fot. Krzysztof S.
Prace na Wildzie | fot. Krzysztof S.

W poniedziałek w Poznaniu zaszły spore zmiany komunikacyjne.

Po pierwsze, tramwaje wróciły na most Królowej Jadwigi. Dojeżdżają od AWF do ronda Rataje i jadą dalej - linia nr 6 pojedzie ulicą Jana Pawła II w stronę Miłostowa, a linia nr 12 ulicą Zamnhofa w stronę Starołęki. Pasażerowie muszą pamiętać, że tramwaje nie zatrzymają się na przystankach Serafitek oraz Rondo Rataje na ulicy Krzywoustego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Także od poniedziałku kierowcy poruszający się po rondzie mają do dyspozycji więcej pasów ruchu. Szczegóły TUTAJ.

Po drugie, od poniedziałku nie przejedziemy tramwajem ulicą 28 Czerwca 1956 pomiędzy rynkiem Wildeckim i ulicą Hetmańską. Zaczyna się przebudowa odcinka trasy pomiędzy rynkiem Wildeckim i Krzyżową. - Wymusi to zmiany na liniach tramwajowych numer 2, 9 i 10, które tradycyjnie obsługują Wildę. "Dwójka" zostanie zawieszona (na Ogrodach i Jeżycach zastąpi ją linia nr 3, a na Dębcu linie nr 11 i 39), "dziewiątka" będzie kursować wyłącznie ulicami Wierzbięcice i Górna Wilda, a "dziesiątka" z Dębca PKM pojedzie zmienioną trasą - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

- W celu wzmocnienia obsługi komunikacyjnej realizowanej kursującą w podstawowej częstotliwości linią nr 9 w rejon Wierzbięcic i Górnej Wildy skierowana zostanie także linia nr 18 - dodaje. Pasażerowie mogą też korzystać z autobusowej linii za tramwaj T2. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro