Reklama

Od poniedziałku sprawniej przejedziemy przez rondo Rataje!

fot. PIM
fot. PIM

Dobre wieści w sprawie ważnej inwestycji.

W piątek na rondzie Rataje odbyła się konferencja prasowa, na której przekazano dobre informacje o trwającej obecnie inwestycji. Jak informowaliśmy już wcześniej, od poniedziałku tramwaje wrócą na rondo od strony ulicy Królowej Jadwigi. Co prawda nie zatrzymają się jeszcze na przystankach Serafitek i rondo Rataje na ulicy Krzywoustego, ale pojadą przez most Królowej Jadwigi, co znacznie ułatwi komunikację w tym miejscu. Nie jest to jednak jedyna dobra wiadomość.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Cieszyć się mogą także kierowcy. - Od 13 grudnia wjazd na rondo Rataje będzie już możliwy wszystkimi pasami dla samochodów, z wyjątkiem jednego na ul. Krzywoustego. Buspas wewnątrz ronda nie będzie jeszcze dostępny - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Zmiany dla kierowców oznaczają, że wjazd na rondo od strony ul. Jana Pawła II będzie już możliwy pięcioma pasami. Wszystkie cztery będą również dostępne dla wjeżdżających na rondo od strony mostu Królowej Jadwigi. Podobnie cztery pasy, z których można już korzystać od ul. Zamenhofa. Jedynie wyłączony w dalszym ciągu pozostanie jeden pas ruchu dla wjeżdżających na rondo ulicą Krzywoustego od strony Kórnika, z uwagi na ograniczenie zjazdu z ronda w kierunku centrum miasta (przy dworcu autobusowym). Wszystkie pozostałe zjazdy będą już w pełni dostępne - dodają.

Ponieważ przebudowa ronda i ulicy Krzywoustego wciąż trwa, po moście Królowej Jadwigi kierowcy pojadą tylko jednym pasem w każdą stronę. Drugi pas będzie buspasem. - W dalszym ciągu ograniczona będzie liczba pasów ruchu na ul. Krzywoustego w rejonie skrzyżowań z ul. Serafitek i Juracką z uwagi na kontynuację prac budowlanych. Po zjeździe z ronda dla jadących ul. Krzywoustego w stronę centrum dostępny będzie nadal jeden pas. W przeciwnym kierunku wciąż dla dojeżdżających do ronda będzie jeden pas, a wjazd na samo rondo - od 13 grudnia możliwy już czterema.

Cała przebudowa ronda i ulicy Krzywoustego ma się zakończyć wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro