Reklama
Reklama

Pijana matka chodziła z przemarzniętym 3-letnim synem po ulicach Złotowa. Policję wezwała prababcia dziecka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. geralt / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. geralt / pixabay.com

Pijana matka postanowiła zabrać chłopca od jego prababci.

To mogło się skończyć tragicznie. - Dzisiaj po północy funkcjonariusze złotowskiej jednostki zostali powiadomieni przez kobietę, o nietypowym zdarzeniu dotyczącym trzyletniego dziecka. Mundurowi ustalili, że zgłaszająca zajmowała się prawnukiem w swoim mieszkaniu od godzin popołudniowych. Dziecko przyprowadziła do niej wnuczka, która sama udała się na spotkanie do koleżanki - wyjaśnia Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

22-letnia matka chłopca około północy przyszła do swojej babci, by odebrać dziecko. - Pomiędzy kobietami wywiązała się awantura o sprawowanie opieki nad 3-letnim chłopcem. Zgłaszająca nie chciała wypuścić go z mieszkania o tak później porze, słusznie stwierdzając, że na zewnątrz jest mróz i to nie jest czas na chodzenie z dzieckiem. Ponadto seniorka stwierdziła, że wnuczka jest pod wpływem alkoholu - dodaje.

Do matki 3-latka takie argumenty nie trafiały. I tak zabrała dziecko i wyszła z nim z budynku. Powiadomieni o sprawie policjanci szukali kobiety z dzieckiem na złotowskich ulicach. I znaleźli. - Stwierdzili że dziecko jest przemarznięte, a jego matka jest pod wyraźnym wpływem alkoholu. Małoletniego chłopca umieszczono w radiowozie i okryto kurtką, a kobietę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał blisko 1,5 promila alkoholu - mówi Pachuc.

3-latek trafił pod opiekę rodziny. Matka stanie przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro