Reklama

Zimowy poranek w Poznaniu

fot. Jarosław Lech
fot. Jarosław Lech

Poznań w sobotni poranek ukazał się poznaniakom w zupełnie innej - białej scenerii.

"Biały puch" w sobotni wczesny poranek mógł dać się we znaki, kierowcom, którzy musieli przed wyjazdem odśnieżyć swoje pojazdy. Według informacji służb od rana w Poznaniu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń. Również większych problemów z kursowaniem nie mają pojazdy komunikacji miejskiej. Doszło do jednego zdarzenia drogowego na ul. Księcia Mieszka I - bez naszego udziału, ale nasze autobusy kursowały objazdami. Poza tym jest spokojnie - mówi nam kierownik ruchu CNR MPK. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W związku z tym, że temperatura wzrasta powyżej zera śnieg nie utrzymuje się długo. Jak informuje nasz Czytelnik "biały puch" w samym Poznaniu można jeszcze zobaczyć na dachach i trawnikach. Na większości ulic i chodników nie ma już śladu zimy.

Mimo wszystko służby, jak zwykle apelują o rozsądek na drogach. Przy takich warunkach nawet zimowe opony nie zapewniają dostatecznego bezpieczeństwa. W takich warunkach pomóc może jedynie wyjątkowe skupienie i ostrożność oraz znacznie niższa prędkość. Uważać powinni też piesi.

Przypominamy też o konieczności odśnieżania swoich pojazdów przed wyruszeniem w trasę. Samochód zasypany śniegiem stwarza nie tylko niebezpieczeństwo, ale też niezgodnie z przepisami za podróż nieodśnieżonym autem grozi mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro