Reklama
Reklama

Limit wejść do Avenidy. Nie wpuszczają również zaszczepionych?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nelson NY/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nelson NY/freeimages.com

Czytelnik skarży się na brak możliwości wejścia do galerii mimo paszportu covidowego.

Sytuacja z dnia dzisiejszego. Avenida, wejście od strony dworca (obok MC Donalds), około 17:20 stoi ochroniarz i nie wpuszcza ludzi do galerii z uwagi na osiągnięcie limitu. Ja oraz inni ludzie powiedzieliśmy, że jesteśmy zaszczepieni i nie wliczamy się do limitu. Ochroniarz stwierdził, że nie obchodzi go to, bo ma inne instrukcje. Instrukcje, instrukcjami, ale obecne przepisy stoją w opozycji do nich. Podobna sytuacja była już w samej galerii, gdzie pod Actionem kolejka się zawijała. Pojawia się zatem pytanie jaką moc ma paszport covidowy, skoro mimo rozporządzeń galerie robią inaczej - zastanawia się nasz Czytelnik.

Faktycznie problem z egzekwowaniem paszportów covidowych istnieje, administratorzy obiektów skarżą się na brak podstawy prawnej do sprawdzania takich dokumentów. Galeria handlowa Avenida umieściła na swoim profilu facebookowym dziesięć punktów ułatwiających zaplanowanie bezpiecznych zakupów. Jeden z nich brzmi: Bądź cierpliwy i uprzejmy, jeśli zaistnieje konieczność czekania na wejście do sklepu.

Nowe restrykcje nałożyły nowe limity osób na powierzchniach w sklepach i centrach handlowych. Limity zmniejszyły się z 1 osoby na 10m2 do 1 osoby na 15 m2. Więcej o nowych limitach pisaliśmy tutaj.





Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro