Reklama

Kolejna miejscowość, w której drożeje ogrzewanie. O ponad 200 procent

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Wszystko przez rosnące ceny gazu.

W czwartek pisaliśmy o problemach mieszkańców Jastrowia w powiecie złotowskim. Ze względu na drożejący gaz lokalny Zakład Energetyki Cieplnej i Usług Komunalnych od 1 grudnia podniósł opłaty za ogrzewanie. Podwyżka wyniosła 564 procent. Więcej TUTAJ.

Z dużą podwyżką, choć nie tak spektakularną jak w Jastrowiu, muszą się także liczyć mieszkańcy Nowego Tomyśla. Od 1 stycznia 2022 roku lokalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podnosi stawki za ogrzewanie.

Jak podaje lokalny portal pnt.info.pl, PEC był zmuszony do podjęcia takiej decyzji ze względu na rosnące ceny gazu. Podano, że dotychczas PEC płaciło za gaz 11 groszy za kWh, a cena wzrasta do 36 groszy za kWh. To podwyżka o ponad 200 procent. W komunikacie do mieszkańców wskazano, że PEC rezygnuje, przynajmniej obecnie, z maksymalnej podwyżki przysługującej jej ceny ciepła (nie uwzględnia wzrostu kosztów przesyłu sieciowego ani produkcji nośnika ciepła).

Prezes PEC zaapelował do mieszkańców o zrozumienie sytuacji i jak podkreślił, przedsiębiorstwo nie ma żadnego wpływu na ceny gazu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro