Reklama
Reklama

Próba uprowadzenia dziecka z poznańskiego przedszkola? Policjanci poszukują mężczyzny ze zdjęcia

fot. KMP Poznań
fot. KMP Poznań

Do zdarzenia doszło 18 października.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Północ prowadzą postępowanie w sprawie próby uprowadzenia dziecka. 18 października br. do jednego z przedszkoli na terenie miasta przyszedł nieznany mężczyzna i chciał odebrać dziecko wskazując je z imienia i nazwiska. Nie był jednak na liście osób upoważnionych do jego odbioru, więc ostatecznie maluch został z opiekunkami, a sprawa została zgłoszona na Policję - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że związek z tą sprawą może mieć mężczyzna w wieku ok. 40 lat, 180 cm wzrostu, posługujący się językiem polskim z wyraźnym wschodnim akcentem. Podejrzewany w dniu zdarzenia ubrany był w czapkę z daszkiem, czarne dresowe spodnie, pikowaną, zielono-granatową kurtkę, sportowe buty i poruszał się na hulajnodze elektrycznej - dodaje.

Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają, że to zdarzenie może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu konfliktem pomiędzy rodzicami dziecka w zakresie sprawowania nad nim opieki - kończy.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości - proszone są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 77 146 11/12 lub 112.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro