Reklama

Bezpieczniej na ul. Zamenhofa. Jest nowa sygnalizacja świetlna

fot. ZDM
fot. ZDM

Sygnalizacja już działa przy "pasach" w okolicy skrzyżowania z ul. Jastrzębią.

Było to ostatnie przejście bez sygnalizacji na tej bardzo ruchliwej ulicy. Piesi mają tam do przejścia po dwa pasy jezdni w obie strony oraz torowisko tramwajowe. Korzystają z niego dzieci idące do szkół, osoby starsze do klubu seniora, prowadzi również droga na przystanki autobusowe, do przychodni i sklepów - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.
Niestety na ulicy Zamenhofa wielu kierowców przekracza dopuszczalną prędkość. Niektórzy z nich wyprzedzali na przejściu dla pieszych i stwarzali zagrożenie dla życia i zdrowia - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

O montaż sygnalizacji przy skrzyżowaniu z ul. Jastrzębią zabiegali okoliczni mieszkańcy oraz lokalni samorządowcy. Poprawie uległ także komfort przechodzenia, gdyż wyremontowane zostały schodki przy torowisku tramwajowym. Wyznaczony został przejazd rowerowy. Inwestycja miała też na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro