Reklama

Jaśkowiak: wzywamy do stworzenia prawnych możliwości weryfikacji osób zaszczepionych

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W przestrzeni publicznej wciąż trwa dyskusja o ewentualnych ograniczeniach dla niezaszczepionych.

Głos w tej sprawie zabrał m.in. Jacek Jaśkowiak. - Procent zaszczepionych Polaków jest bardzo niski. Pozytywne zachęty nie działają, a rząd boi się rozwiązań chroniących osoby, które zachowały się odpowiedzialnie, przed tymi, którzy w imię źle pojętej wolności narażają zdrowie i życie innych. W efekcie liczba zakażeń i zgonów rośnie. Dlatego wraz z Unia Metropolii Polskich wzywamy rząd do natychmiastowego działania i stworzenia prawnych możliwości weryfikacji osób zaszczepionych oraz regulacji minimalizujących ryzyko zakażenia poprzez kontakt z niezaszczepionymi - napisał na Facebooku prezydent Poznania.

Wspomniana Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza zorganizowała kilka dni temu briefing prasowy. Samorządowcy podkreślali, że z jednej strony rząd powinien zachęcać do szczepień, a z drugiej do rzeczywistego korzystania z certyfikatu covidowego.

Sam Jaśkowiak od początku ma jasne stanowisko w kwestii szczepień. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że nie będzie spotykać się z niezaszczepionymi.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro