Reklama

Jacek Jaśkowiak: nie będę się spotykał z osobami niezaszczepionymi

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Prezydent złożył tę deklarację w rozmowie z Radiem Poznań.

Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że od lipca będzie oczekiwać od osób, z którymi ma się spotkać, deklaracji o zaszczepieniu. W przeciwnym wypadku rozmowa twarzą w twarz stanie się niemożliwa.

- W przypadku relacji osobistych to jest bardzo proste. Nie spotkam się z kimś, kto mi nie zadeklaruje, że jest zaszczepiony, a jak ktoś jest antyszczepionkowcem, to nasze relacje na jakiś czas, na ileś miesięcy czy lat, będą wstrzymane - powiedział prezydent Poznania, który nie chce w ten sposób "narażać swojego zdrowia".

Gospodarz Poznania z nieszczepionymi zamierza rozmawiać tylko przez internet. Dotyczyć to będzie każdego, nawet chcącego wyłożyć spore pieniądze inwestora. W rozmowie z Radiem Poznań zwrócił się też do antyszczepionkowców. - Więcej światła, nie bójcie się rozumu. Oświecenie było kiedyś w Polsce tym, co się kiedyś nie przebiło, może wreszcie się przebije - apelował.

W środę ukazał się list samorządowców do władz państwa, w którym podkreślano konieczność wprowadzenia przymusu szczepień przeciwko COVID-19. Pod dokumentem podpisał się m.in. Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro