Reklama
Reklama

Rusza kolejna tura prac sejsmicznych na terenie powiatu poznańskiego. Szukają ropy i gazu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Geofizyka Toruń pojawi się m.in. w rejonie Mosiny i Stęszewa.

Jak informuje gazeta-mosina.pl, od grudnia do marca prowadzone będą badania sejsmiczne na wniosek PGNiG. W trakcie prac odbywać się będą m.in. odwierty, a także używane mają być materiały wybuchowe. Wszystko w ramach poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdzie konkretnie pojawią się charakterystyczne pojazdy Geofizyki Toruń? W przypadku powiatu poznańskiego chodzi o gminy Buk, Dopiewo, Komorniki, Stęszew i Mosina. Ale prace mają się odbywać także w powiatach grodziskim, szamotulskim, nowotomyskim i kościańskim.

Tak jak w trakcie prac sejsmicznych prowadzonych latem, głównie wykorzystywane będą pojazdy wibrosejsmiczne generujące mikrodrgania. Tam, gdzie to niemożliwe, wykorzystywane będą materiały wybuchowe. Prace mają być prowadzone także po zmierzchu.

O pracach sejsmicznych zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy okazało się, że badania są prowadzone m.in. na terenie obszaru ochrony pośredniej ujęcia wody Mosina-Krajkowo. Aquanet nagłośnił sprawę wskazując na zagrożenia jakie niesie takie działanie przy ujęciu wody. Sprawą zainteresowali się m.in. politycy. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro