Mało chętnych na miejskie mieszkania na Strzeszynie. Wydłużono termin składania wniosków
Chodzi o mieszkania, które mają powstać w ramach programu "Poznań i zamieszkaj".
Program "POZnań i zamieszkaj" skierowany jest głównie do rodzin z Poznania lub osób, które chcą założyć rodzinę. Mogą jednak skorzystać z niego także osoby spoza miasta, które chcą przeprowadzić się do stolicy Wielkopolski. Program ma być alternatywą formą najmu do najmu na rynku komercyjnym.
Lokale mają być wykończone pod klucz, a czynsz najmu ma nie przekraczać 18 zł za metr kwadratowy. Najemca będzie płacić opłatę partycypacyjną w kosztach budowy lokalu, ale ma ona nie przekraczać 20 procent. Dodatkowo będzie można starać się o dopłatę do czynszu z Funduszu Dopłat (maksymalnie 8 zł za m2 powierzchni mieszkania). Najem miałby się odbywać 15 lat, ale będzie możliwość jego przedłużenia.
W pierwszym etapie inwestycji powstać ma 199 mieszkań w rejonie ulic Literackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego. Prace mają się zakończyć na początku 2024 roku. Okazuje się jednak, że nie ma zbyt wielu chętnych na zamieszkanie na nowym osiedlu. Miasto poinformowało w piątek, że wydłuża do końca listopada czas na składanie wniosków przez zainteresowane osoby. Z informacji Radia Poznań wynika, że do tej pory złożono 150 ważnych wniosków - jest ich więcej mniej niż mieszkań.
- Osoby zainteresowane udziałem w programie składają wniosek elektronicznie, do Biura Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Wraz z wnioskiem należy przedstawić dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w programie, tj. warunku dochodowego oraz braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Poznania. Do wniosku należy dołączyć również dokumenty potwierdzające możliwość uzyskania punktów, zgodnie z przyjętym systemem kwalifikacji punktowej, który decyduje o kolejności umieszczenia osób na liście najemców - informują urzędnicy.
Za co przyznawane są punkty? Na przykład za posiadane dzieci, rozliczanie się z podatków w Poznaniu, czy zajmowanie lokalu komunalnego. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
Najpopularniejsze komentarze