Reklama

Winogrady: "rezerwują" miejsca parkingowe kubłami na śmieci i skrzynkami po owocach

fot. Marcin
fot. Marcin

Straż miejska zapowiada, że będzie przyglądać się sprawie.

O problemie poinformował nas Czytelnik. - Proszę o poruszenie tematu "systemu rezerwacji miejsc parkingowych" na Winogradach przez mieszkańców ulicy Wójtowskiej oraz Gromadzkiej, dla których nie ma nic niestosownego w codziennym zastawianiu drogi publicznej koszami na śmieci oraz skrzynkami po owocach w celu zapewnienia sobie miejsca na popołudniowe parkowanie - pisze Marcin. - Czy to jest legalne? Straż miejska wzywana wielokrotnie i brak efektów - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że takie praktyki są niezgodne z przepisami. - Art. 91 Kodeksu Wykroczeń (Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot.... w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym...) zabrania zajmowania miejsc parkingowych w taki sposób. Taki czyn zagrożony jest mandatem od 50 do 200 zł - mówi.

- W tej sprawie do SM wpłynęły 2 zgłoszenia z ul. Wójtowskiej (sierpień i wrzesień), natomiast z ul. Gromadzkiej takiego zgłoszenia nie odnotowaliśmy. Owszem, z tych ulic jest sporo zgłoszeń, jednak dotyczących nieprawidłowego parkowania pojazdów. Najczęściej zgłoszenia dotyczą parkowania na skrzyżowaniach, braku 1,5 m na chodniku czy blokowania bram wjazdowych. Najczęściej interweniujący strażnicy wystawiają wezwania a kierowcy są karani mandatami - dodaje.

Strażnicy interweniując konkretnie w przypadku skrzynek i kubła na śmieci ustawionych na miejscu parkingowych, nie ustalili, kto je pozostawił. - Zgłaszający nie wskazał możliwego sprawcy, a właściciela nieruchomości, przy której wystawiono skrzynki, nie było w domu. W takie sytuacji funkcjonariusze usunęli wystawione przedmioty na chodnik, żeby nie utrudniały ruchu pieszym.

Piwecki zapewnia, że strażnicy w najbliższym czasie zwrócą uwagę na problem blokowania miejsc parkingowych w tym rejonie. - Jednak dla skutecznej interwencji musimy dotrzeć do sprawcy wykroczenia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro