Reklama
Reklama

W Stęszewie ma powstać osiedle na 240 mieszkań w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Mieszkańcy protestują

Tu ma powstać inwestycja | fot. Google Street View
Tu ma powstać inwestycja | fot. Google Street View

W najbliższą sobotę mieszkańcy będą protestować przed lokalnym urzędem.

W rejonie ulicy Trzebawskiej w Stęszewie, przy stadionie K.S. Lipno Stęszew i jeziorze Lipno, a równocześnie w otulinie WPN, ma powstać nowe osiedle mieszkaniowe. Dotychczas budowa była niemożliwa ze względu na obowiązujący w tym miejscu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ale lokalni radni na ostatniej sesji przegłosowali zmianę mpzp.

Jak opisuje Gazet Mosińsko-Puszczykowska, nowe osiedle ma liczyć około 240 mieszkań w 3-kondygnacyjnych blokach. 1/3 z nich ma być pokryta łąkami kwietnymi na dachach, a osiedle od Wielkopolskiego Parku Narodowego ma być oddzielone pasem zieleni. Działka należy do gminy i zdaniem burmistrza Stęszewa jest to jedyne miejsce, w którym może powstać zabudowa. Mieszkańcy natomiast mają się skarżyć urzędnikom na brak nowych mieszkań w okolicy.

Protestujący mieszkańcy obawiają się, że rejon, w którym powstanie osiedle, zostanie zniszczony, na niewielkich, lokalnych drogach będą się tworzyć korki, a dodatkowo zamknięty zostanie dostęp do jeziora.

W sobotę, 6 listopada, przed Urzędem Miasta i Gminy Stęszew odbędzie się protest mieszkańców, którzy nie chcą, by teren WPN został zabudowany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro