Reklama
Reklama

Nietypowy finał kontroli używania maseczek w MPK. Doszło do rękoczynów, pasażer trafił do aresztu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. SM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. SM

Sytuacja miała miejsce we wtorek rano.

Strażnicy miejscy z poznańskiego Nowego Miasta kontrolowali we wtorek rano, czy pasażerowie komunikacji miejskiej zasłaniają usta i nos. - Jedna z kontroli miała miejsce na dworcu autobusowym przy Rondzie Śródka. Strażnicy w jednym z autobusów zauważyli 3 osoby, które maseczek nie posiadały i zostały poproszone przez funkcjonariuszy o opuszczenie pojazdu. Jeden z mężczyzn stwierdził, że pójdzie do pobliskiego sklepu i zakupi maseczki dla wszystkich. Zanim opuścił dworzec, zapalił papierosa w miejscu, gdzie panuje zakaz palenia tytoniu. Strażnik zwrócił mu uwagę, by papierosa ugasił, co bardzo rozzłościło pasażera. Zaczęły padać wyzwiska i doszło do rękoczynów - informuje straż miejska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze zabrali agresywnego pasażera na komisariat, gdzie okazało się, że jest poszukiwany za rozbój.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro