Reklama

Na placu Wolności odbyła się manifestacja "Ani jednej więcej!"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

W poniedziałek o 19:00 na placu Wolności odbędzie się wydarzenie "Ani jednej więcej!".

Podobne manifestacje zaplanowano również w innych polskich miastach. Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze prawniczki Jolanty Budzowskiej. - Konsekwencje wyroku TK z 22.10.2020 r. w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze - napisała. Budzowska to radca prawny, specjalizuje się w błędach medycznych.

- Chce nam się krzyczeć "nigdy więcej takich ofiar". Chce nam się zdzierać gardła w okrzyku "ani jednej więcej!" Żadna osoba nie zasługuje na to, by ginąć przez układziki panów w garniakach z panami w sutannach! - piszą na Facebooku organizatorzy poniedziałkowego wydarzenia.

- Odczuwamy złość i smutek, ale pamiętajmy, czym jest "efekt mrożący". Nie dajmy się wciągnąć w nienawistną kampanię przeciwko pracownicom i pracownikom ochrony zdrowia. Edukujmy, pokazujmy, że można działać! Myślami jesteśmy z rodziną i bliskimi tej osoby. Złość, bezsilność i bezradność odbierają nam słowa. Spotkajmy się 1 listopada o godzinie 19.00 w różnych miejscach w Polsce i zostawmy znicz ku pamięci kobiety, która umarła, tylko dlatego, że była w ciąży. Pokażmy rodzinie tej kobiety, że o niej i o nich myślimy - dodają.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter apartyjny i "to nie jest miejsce ani czas na je*** PiS, Cypisa i osiem gwiazdek".

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 1.11.2021 r., godz. 19.46
    Aktualizacja
    poniedziałek, 1.11.2021 r., godz. 19.46
    Na placu Wolności pojawiło się około 100 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro