Reklama
Reklama

Policjanci wypatrzyli kradzione auto na prywatnej posesji. Obok rosły konopie indyjskie

fot. policja
fot. policja

25-latek i 27-latek mają problemy.

Zaczęło się 17 października. To wtedy do policjantów z Pniew zgłosił się właściciel samochodu renault scenic, który skradziono mu ostatniej nocy. - Następnego dnia, dzielnicowy oraz patrolowiec z Pniew, w trakcie pełnionej służby, na jednej z posesji znajdującej się na terenie gminy Pniewy zauważyli samochód, który wyglądał zupełnie jak ten pochodzący z kradzieży. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż to właśnie skradziony w Pniewach renault. Na miejsce przyjechali więc kryminalni z Pniew oraz z Szamotuł oraz technik kryminalistyki, aby wykonać niezbędne czynności procesowe oraz operacyjne - wyjaśnia Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Na posesji stało też kilka innych samochodów. Jeden z nich, skoda octavia, także pochodził z kradzieży. Skradziono ją z Pniew tej samej nocy, co renault. - Nie był to jednak koniec pracy dla policjantów. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli też w sumie 18 krzewów konopi indyjskich. Część z nich znajdowała się na terenie posesji, część ukryta była na strychu domu - dodaje.

Ustalono, że za kradzieżami aut oraz uprawą marihuany stoi 25-latek z powiatu nowotomyskiego oraz 27-latek z Pniew. Postawiono im zarzuty kradzieży aut poprzez włamanie oraz uprawy konopi indyjskich. Grozi im do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro