Reklama
Reklama

Szpital tymczasowy na MTP od 2 listopada. Na początek 66 łóżek

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Pogarszająca się sytuacja pandemiczna prowadzi do ponownego uruchomienia szpitala tymczasowego w Poznaniu.

W czwartek decyzję o uruchomieniu szpitala na MTP od 2 listopada podpisał minister zdrowia. - Szpital tymczasowy będzie dysponował w pierwszym okresie działalności 56 łóżkami dla pacjentów z Covid-19 oraz 10 łóżkami respiratorowymi. Lecznica może maksymalnie przyjąć blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na podstawie analizy sytuacji epidemiologicznej, biorąc pod uwagę wzrost hospitalizacji osób z Covid-19 oraz rekomendację oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, sukcesywnie podejmuję decyzje o uruchamianiu oddziałów covidowych w poszczególnych szpitalach województwa - informuje wojewoda Michał Zieliński. - Dysponujemy buforem bezpieczeństwa, który gwarantuje stabilną sytuację w Wielkopolsce - ocenia.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni oddziały covidowe zaczęły działać w szpitalach w Międzychodzie, Czarnkowie, Grodzisku i Słupcy. - Analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2. W czwartek w Wielkopolsce odnotowano 357 zakażeń. Aktualnie szpitale w województwie dysponują 584 łóżkami, z których 322 łóżka są zajęte. W ciągu doby hospitalizowanych jest 30-40 osób. Dla pacjentów wymagających leczenia specjalistycznego przygotowanych jest 58 respiratorów. Z tej puli 18 łóżek pozostaje zajętych - dodaje Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro