Reklama
Reklama

Korki przy węźle Poznań Luboń: "tylko czekać aż jakiś TIR przemieli czekających na zjazd"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przy zjeździe z A2 na węźle Poznań Luboń regularnie tworzą się korki.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. - Czy w Autostradzie Wielkopolskiej mają jakikolwiek pomysł na rozwiązanie sytuacji na węźle Luboń (zjazd na Poznań, od strony Świecka)? Tam codziennie rano, a w poniedziałki szczególnie, korek stoi aż za pasem zjazdowym na autostradzie, bo auta nie mieszczą się na węźle. Tylko czekać aż jakiś TIR przemieli czekających na zjazd. Może rozważają regulację programu świateł - dopytuje.

Jak zapewnia Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej, spółka pracuje obecnie nad zoptymalizowaniem działania świateł na węźle pod kątem przepustowości. - Prace związane z opracowaniem odpowiedniej dokumentacji zostały już zlecone, a w połowie października zostały dokonane pomiary potoków ruchu na poszczególnych wlotach skrzyżowań - wyjaśnia. - Wcześniej, ze względu na sytuację pandemiczną i związany z obostrzeniami zmniejszony ruch drogowy, badania nie były realizowane, ponieważ ich wyniki nie byłyby reprezentatywne - dodaje.

Gdy dokumentacja będzie gotowa, trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tam będzie musiała zostać zaopiniowana i zatwierdzona. - Po zatwierdzeniu zmiany zostaną wdrożone - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro