Reklama
Reklama

Towarowa 39 Budową Roku 2020

Wybudowany przez Ataner budynek mieszkalno-biurowy przy ul. Towarowej 39 otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie Budowa Roku 2020 (nagroda 2. stopnia) organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Towarowa 39 to jeden z najbardziej atrakcyjnych adresów w Poznaniu i czwarty budynek Atanera przy moście Dworcowym. To najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu, posiadający w części wysokiej 73 metry wysokości i 21 pięter. Na dachu znajduje się taras dla mieszkańców o powierzchni 180 m2, z którego rozciąga się panorama całego miasta. To ciekawa strefa relaksu, gdzie można odpocząć na leżakach, przy stolikach wśród zieleni.
Obiekt jest monitorowany, posiada hol z recepcją oraz podziemną halę garażową z 230 miejscami parkingowymi, umożliwiającą wygodne parkowanie w centrum. Na parterze wszyscy fani sportu mogą poćwiczyć na siłowni dla mieszkańców.

Atutem inwestycji jest bezpośredni dostęp do ważnych punktów miasta oraz sąsiedztwo Parku Karola Marcinkowskiego. W pobliżu znajduje się stacja Poznań Główny i centra handlowe - Avenida Poznań i Stary Browar. Dotarcie pieszo na Stary Rynek w Poznaniu trwa około 15 minut, zaś samochodem - dwukrotnie krócej. W bezpośrednim sąsiedztwie Towarowej 39 przebiegają linie tramwajowe, autobusowe oraz kolejowe.
Budynek został zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro