Reklama
Reklama

Policja ostrzega przed włamaniami do domów jednorodzinnych i mieszkań

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do włamań doszło na terenie Gniezna.

- W ostatnim tygodniu w Gnieźnie doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych i dwóch do mieszkań. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych lub uszkodzenie drzwi wejściowych. Łupem złodziei padła biżuteria i pieniądze - informują policjanci z Gniezna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

7 października włamano się do budowanego domu na osiedlu Grafitowym. Skradziono narzędzia i przewody elektryczne. Dzień później zgłoszono kradzież z włamaniem do domu na osiedlu Arkuszewo. Dom okradziono w nocy, gdy domownicy spali. Skradziono pieniądze. 11 października okradziono mieszkanie na osiedlu Kazimierza Wielkiego. - Skradziono klaser z monetami i medalami okolicznościowymi. W tym czasie pokrzywdzona wyszła na zakupy - relacjonują funkcjonariusze. Ostatnie włamanie miało miejsce w środę. W biały dzień z mieszkania przy ulicy Roosevelta skradziono złotą biżuterię.

- Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Poinformuj Policję, gdy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania; usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali; zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu; zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy - apelują mundurowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro