Reklama

Na Śródce robi się jasno. Trwa montaż stylizowanych lamp

fot. Mariusz Wiśniewski / FB

O nowe oświetlenie zabiegali tu mieszkańcy.

W połowie ubiegłego roku pisaliśmy o problemie, z jakim mierzą się mieszkańcy poznańskiej Śródki. Po zmroku panowały tam ciemności przez brak oświetlenia ulicznego. Szybko okazało się, że to efekt uboczny rewitalizacji kamienic. W przeszłości lampy były mocowane do elewacji budynków, po remoncie lampy nie wróciły na dawne miejsca.

Jak w czerwcu ubiegłego roku wyjaśniał zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, podjęto rozmowy z Enea Oświetlenie, które miały pozwolić na wypracowanie doraźnego rozwiązania problemu. - Efektem tych rozmów jest montaż kilku latarni pochodzących z remontowanego Placu Kolegiackiego, które mają zostać zainstalowane przez Enea Oświetlenie w najbardziej newralgicznych, niedoświetlonych miejscach (na ulicach Ostrówek i Śródka). Jest to rozwiązanie tymczasowe, przewidziane do czasu kompleksowej rewitalizacji śródeckich ulic przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - mówił.

Posadowienie lamp na Śródce nie należy do łatwych. Wymagało bowiem uzyskania decyzji konserwatorskiej i nadzoru archeologicznego. W środę Mariusz Wiśniewski poinformował, że obecnie trwa montaż lamp.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania
14℃
8℃
Poziom opadów:
4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
4.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro