Reklama
Reklama

Na Śródce robi się jasno. Trwa montaż stylizowanych lamp

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

O nowe oświetlenie zabiegali tu mieszkańcy.

W połowie ubiegłego roku pisaliśmy o problemie, z jakim mierzą się mieszkańcy poznańskiej Śródki. Po zmroku panowały tam ciemności przez brak oświetlenia ulicznego. Szybko okazało się, że to efekt uboczny rewitalizacji kamienic. W przeszłości lampy były mocowane do elewacji budynków, po remoncie lampy nie wróciły na dawne miejsca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak w czerwcu ubiegłego roku wyjaśniał zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, podjęto rozmowy z Enea Oświetlenie, które miały pozwolić na wypracowanie doraźnego rozwiązania problemu. - Efektem tych rozmów jest montaż kilku latarni pochodzących z remontowanego Placu Kolegiackiego, które mają zostać zainstalowane przez Enea Oświetlenie w najbardziej newralgicznych, niedoświetlonych miejscach (na ulicach Ostrówek i Śródka). Jest to rozwiązanie tymczasowe, przewidziane do czasu kompleksowej rewitalizacji śródeckich ulic przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - mówił.

Posadowienie lamp na Śródce nie należy do łatwych. Wymagało bowiem uzyskania decyzji konserwatorskiej i nadzoru archeologicznego. W środę Mariusz Wiśniewski poinformował, że obecnie trwa montaż lamp.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro