Reklama

Zakażenia koronawirusem w kolejnych szkołach w regionie. Wyznaczono toaletę dla osób pod nadzorem epidemiologicznym

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Obecnie na nauczanie zdalne trzeba było przejść w 26 szkołach na terenie województwa.

- Zakażenia w Szkole Łączności w Poznaniu na Przełajowej 4. Zakażenia w jednej z klas. Połowa klasy przeszła na nauczanie zdalne, druga połowa pod nadzorem epidemiologicznym. Szkoła zamyka jedną z toalet w celu wydzielenia strefy do jedzenia dla osób pod nadzorem - napisał do nas Czytelnik.

Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu potwierdza, że takie rozwiązanie jak wydzielenie toalety dla osób objętych nadzorem epidemiologicznym jest obecnie praktykowane. - W przypadku kontaktu z osobą zakażoną objęte nadzorem zostają osoby, które są ozdrowieńcami lub osobami zaszczepionymi. Tutaj więc prawdopodobnie pół klasy przeszło na zdalne nauczanie, a pozostała część została objęta nadzorem epidemiologicznym i ma wydzieloną toaletę, by nie mieszać się z innymi uczniami. Ma to ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa - mówi.

Obecnie w Wielkopolsce w 26 szkołach i przedszkolach niektóre klasy lub oddziały musiały przejść na nauczanie zdalne po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem w placówce. - W powiecie poznańskim to 4 szkoły podstawowe, a w Poznaniu 1 przedszkole i 5 szkół podstawowych - wymienia Magdalena Miczek z poznańskiego Kuratorium Oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro