Reklama
Reklama

Starołęka: kierowcy skarżą się na korki. "Od wiaduktu do ronda w 70 minut"

fot. Czytelnik, archiwum

Do naszej redakcji regularnie przychodzą wiadomości od mieszkańców Starołęki i okolic.

Wszystko oczywiście w związku z korkami, które jeszcze nasiliły się po rozpoczęciu przebudowy wiaduktu w ciągu ulicy Gołężyckiej.

- Chciałbym się dowiedzieć czy prezydent Poznania zna skalę problemu ulicy Starołęckiej. Zapraszam go do przejażdżki autem lub komunikacją miejską od strony Czapur w stronę ronda Starołęka. Dzisiaj, około godziny 7, korek zaczynał się za wiaduktem nad autostradą. Ile czasu zajmie panu przejazd? Dziś odcinek od wiaduktu do ronda Starołęka pokonałem w 1 godzinę i 10 minut - wylicza Czytelnik Kamil. - Żadnej drogi alternatywnej nie ma .... Koninko - roboty, Katowicka - roboty, wiadukt na Gołężyckiej - roboty. Najlepiej robić wszystko na raz, niech ludzie stoją w korkach, bo mnie to nie dotyczy. Kiedy to się wszystko skończy? Zaraz będzie trzeba do pracy jeździć 2 godziny. Co z przejazdem kolejowym, który był co chwilę zamykany? Ile lat można czekać za wiaduktem? Na Górczynie udało się zrobić. Dlaczego tutaj nie można działać? - dodaje.

Podobnych głosów otrzymujemy w ostatnich miesiącach bardzo dużo. Pewną poprawę sytuacji na Starołęckiej powinno przynieść zakończenie prac związanych z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej. Pierwotnie zapowiadano, że potrwają one do końca roku, ale na początku sierpnia zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski deklarował, że "Harmonogram jest wyprzedzony i jest szansa na przejezdność późną jesienią".

Osobna sprawa to tunel lub wiadukt w rejonie przejazdu kolejowego, który ze względu na obciążenie tej linii jest często zamykany. To jednak melodia przyszłości, część polityków usiłuje zbić na niej kapitał polityczny, a porozumienia pomiędzy miastem i koleją, bez którego inwestycja jest niemożliwa, nie widać.

Przypominamy, że w rejonie ronda Starołęka działa także parking Park & Ride. Najpierw jednak trzeba do niego dojechać, a sam obiekt nie cieszy się duża popularnością.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro