Reklama
Reklama

Poseł PiS kontra zastępca prezydenta Poznania. Chodzi o korki na Starołęckiej

Poseł PiS na zorganizowanej przez siebie konferencji | fot. Bartłomiej Wróblewski / FB
Poseł PiS na zorganizowanej przez siebie konferencji | fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

Bartłomiej Wróblewski z PiS zorganizował w poniedziałek konferencję, na której oskarżył władze Poznania o to, że w ciągu 2 miesięcy nie odpisały na list intencyjny PKP PLK.

List miał dotyczyć pomysłu budowy wiaduktu lub tunelu na ulicy Starołęckiej, który poprawiłby sytuację komunikacyjną w tym rejonie Poznania. Wróblewski grzmiał, że Poznań nie może stracić takiej szansy, a miasto powinno w tym temacie działać.

Dziś posłowi Wróblewskiemu odpisał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Mam serdeczną prośbę do Pana Posła Wróblewskiego, by najpierw zdopingował PKP PLK do pozytywnego odpisania na pismo Miasta z 29.4. br. ws. propozycji współpracy w zaprojektowaniu tunelu wzdłuż Starołęckiej, a następnie jego budowy przy wsparciu środków UE, zamiast robić kolejne swoje konferencje prasowe, z których nic nie wynika, poza PR - napisał na Facebooku. - Bo niestety w dniu 27.05. wpłynęło pismo od PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni odmawiające wspólnej realizacji projektu przebudowy skrzyżowania z linią kolejową w ciągu ul. Starołęckiej, ze względu na zaawansowanie prac nad projektem "Obwodnica towarowa Poznania" - dodaje.

- Po drugie, do naszego Miasta nie dotarła żadna też propozycja listu intencyjnego z PKP PLK, o której wczoraj mówił Pan Poseł. Jeszcze dziś było to sprawdzane w kancelariach. Więc dobrze byłoby, gdyby Pan Poseł wyjaśnił, kto wprowadza Go może w błąd. Ale przede wszystkim niech zainterweniuje Pan Poseł skutecznie, by PKP PLK rzeczywiście chciała podjąć współpracę w temacie budowy tunelu w tym miejscu. Nie będzie z naszej strony akceptacji dla prób przerzucania w oczach mieszkańców odpowiedzialności za ten temat na Miasto. Nawet w 2017 r. ze względu na brak zakończenia przez Kolej prac związanych z planem przebiegu kolei dużych prędkości, nie było możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie. Jesteśmy niezmiennie zainteresowani współpracą przy tej inwestycji - kończy Wiśniewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro