Reklama

Szkoła jak z Finlandii powstała w Poznaniu. "Najważniejsze, że zmiana podoba się uczniom"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Kompleksowe prace udało się przeprowadzić w Szkole Podstawowej nr 77 im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ul. Dmowskiego, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

W poniedziałek w odnowionych murach zorganizowano uroczystość podsumowującą dotychczasowe działania.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Gratuluję całej społeczności szkoły. Jestem pod wrażeniem przemyślanej wizji zagospodarowania placówki - ale najważniejsze jest to, że zmiana podoba się uczniom. Dzieci przychodzą do szkoły nie tylko po to, by zdobywać wiedzę, ale również by spędzać czas w otoczeniu dobrych ludzi i w komfortowych warunkach. Cieszy mnie również fakt, że szkoła przywiązuje wagę do swojej tradycji i pamięta o 15. Pułku Ułanów Poznańskich - co widać w wystroju jednej z sal - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Autorzy zwycięskiego projektu "Szkoła jak z Finlandii", zgłoszonego do PBO 2020, podkreślali, że ponad 50-letni budynek domagał się gruntownego remontu i wprowadzenia elementów nowoczesności, które miały pozwolić przybliżyć placówkę do skandynawskich standardów. W ramach projektu udało się wykonać remont instalacji elektrycznej, a także korytarzy i holu, zmodernizowano również system monitoringu.

Rok później do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono pomysł "Cała szkoła jak z Finlandii", będący kontynuacją dotychczasowych działań. Dzięki temu przeprowadzono m.in. remont klas lekcyjnych, które zostały zaprojektowane tematycznie.

Jestem niesamowicie dumna i bardzo szczęśliwa, że wspólnymi siłami udało się spełnić nasze marzenia - mówi Paulina Zajdel, dyrektorka szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że nasza szkoła odbiega od tradycyjnej placówki. Charakteryzuje się przytulnymi pomieszczeniami, nutką szaleństwa projektowego, odróżnia się kolorem i podejściem - dodaje.

Cieszą mnie wszystkie zmiany na lepsze, jakie dokonują się w poznańskich szkołach. W imieniu swoim i Przemysława Foligowskiego, dyrektora Wydziału Oświaty UMP serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli projekt i na niego głosowali. Gdyby nie wy i wasze wspólne działania, nie byłoby tak wspaniałego efektu - mówił Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro