Reklama

Głuszyna: policjant po służbie zatrzymał złodzieja pieniędzy z kościelnej skarbonki

fot. MOs810 / Wikipedia
fot. MOs810 / Wikipedia

Do zdarzenia doszło na Głuszynie.

Proboszcz parafii pw. Świętego Jakuba Większego Apostoła na poznańskiej Głuszynie od pewnego czasu wiedział, że ktoś regularnie kradnie pieniądze z kościelnej skarbonki. Do tej pory nie udało się jednak przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Duchowny stał się jednak wyczulony na to, by "zerkać" na skarbonkę stojącą w świątyni.

- W końcu nadszedł dzień, w którym zorientował się, że chwilę wcześniej ktoś zabrał pieniądze ze skarbonki. Zadzwonił więc do policjanta pracującego w Kórniku, ale mieszkającego na Głuszynie. Poinformował go, że ktoś właśnie zabrał pieniądze - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji. - Funkcjonariusz postanowił pojechać do kościoła. W drodze na miejsce natknął się na dziwnie zachowującego się mężczyznę, którego zatrzymał. Miał on przy sobie sporo banknotów i drobnych pieniędzy - dodaje.

Okazało się, że to właśnie ten człowiek był odpowiedzialny za kradzieże pieniędzy ze skarbonki, również w przeszłości. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. - Słowa uznania należą się nie tylko policjantowi, który po służbie złapał złodzieja, ale też księdzu, który zaangażował się w sprawę i to jego reakcja pozwoliła na ustalenie sprawcy - kończy Marta Mróz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro