Reklama

15 z 26 załóg karetek nie wyjechało w piątek do pracy. Mają pomóc strażacy i policjanci

fot. archiwum
fot. archiwum

Sytuacja jest zła.

Już rano informowaliśmy o problemach pogotowia ratunkowego w Poznaniu. W mieście i powiecie mamy 26 załóg karetek. W piątek aż 15 z nich nie wyjechało do pracy. Potwierdziły się więc informacje od naszego Czytelnika.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Rzeczywiście otrzymaliśmy od dyrekcji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu informację o problemach kadrowych. 15 zespołów ratownictwa medycznego nie wyjechało dziś do pracy z uwagi m.in. na złożone u pracodawcy L4 - wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. - Trudna sytuacja dotyczy Poznania i powiatu poznańskiego. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podjął działania związane z zabezpieczaniem kadrowym ZRM, między innymi poprzez skierowanie do pracy strażaków z uprawnieniami ratownika medycznego, ale także funkcjonariuszy policji w roli kierowców pojazdów uprzywilejowanych - dodaje. Zawnioskowano też o wsparcie do Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Dyspozytorzy do czasu pełnego zabezpieczenia kadrowego będą kierować do zdarzeń zespoły ratownictwa karetki z najbliższych lokalizacji. Omawiana sytuacja nie ma żadnego związku z procesem koncentracji dyspozytorni medycznej, która od 1 października podlega pod wojewodę. Ostateczną datą koncentracji dyspozytorni, zgodnie z ustawą, jest 2027 rok, a przejęcia zadań przez wojewodę - 1 stycznia 2022 roku - kończy Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro