Reklama

Wjechał do rowu i uciekł zostawiając pasażerów w aucie. "Nie wiedzieli, z kim jechali"

fot. OSP Kaczanowo
fot. OSP Kaczanowo

Do zdarzenia doszło w Chociczy Wielkiej w powiecie wrzesińskim.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca w wieku około 30 lat wjechał do rowu i w pojeździe zakleszczona jest jedna osoba. Strażacy oraz ratownicy medyczni udzielili pomocy pasażerom. Jednak pojawiła się jedna niewiadoma. W znajdującym się w rowie Renault Megane brakowało kierowcy. Zapytani pasażerowie twierdzili, że nie wiedzą z kim podróżowali - informują policjanci z Wrześni.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Szybko ustalono właścicielkę samochodu. Kobieta tłumaczyła jednak, że auto sprzedała. Policjanci ponownie więc porozmawiali z pasażerami pojazdu. - Biorący udział w tym zdarzeniu 31-letnia oraz 47-letni mieszkańcy gminy Września w dalszym ciągu nie potrafili wskazać kierowcy. Ich wersje się różniły od relacji zgłaszającego, ponieważ twierdzili, że był to mężczyzna w wieku 50 lat - dodają.

Po czterech godzinach ustalono, że za kierownicą siedział prawdopodobnie 29-letni partner pasażerki. Policjanci pojechali do jego mieszkania i zastali go leżącego w łóżku z zakrwawioną twarzą i rękami. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi. - Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem. W trakcie sprawdzenia 29-latka okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Z uwagi na czas od zdarzenia do ustalenia ewentualnego sprawcy, do przedmiotowego postępowania zostanie powołany biegły, który przeprowadzi retrospekcje celem wskazania stężenia alkoholu w momencie prowadzenia pojazdu. Na tą chwilę 29-latek otrzymał zarzut nieudzielenie pomocy pozostałym uczestnikom tego zdarzenia - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro