Reklama

Kierował pod wpływem narkotyków. W jego domu pies wywęszył konopie

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z powiatu wolsztyńskiego zatrzymali 24-latka.

W poniedziałek nad ranem w Adamowie funkcjonariusze drogowi zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Mieszkaniec powiatu grodziskiego był wyraźnie zdenerwowany, nie potrafił odpowiedzieć na zadawane mu pytania. Badanie alkomatem nie wykazało jednak niczego podejrzanego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Policjanci postanowili przeszukać mężczyznę i znaleźli przy nim papierowy zwitek z marihuaną oraz elektroniczną wagę do porcjowania narkotyków. W rozmowie 24-latek przyznał, że jest pod wpływem zakazanych substancji. Przeprowadzono badanie, które udowodniło, że wsiadł za kierownicę pod wpływem marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód trafił na policyjny parking.

- Powodów do przedstawienia kolejnego zarzutu dostarczyło przeszukanie przeprowadzone w miejscu zamieszkania mężczyzny. Policjanci Wydziału Kryminalnego, wspomagani przez przewodnika z psem służbowym, zabezpieczyli kilkadziesiąt ususzonych krzewów konopi indyjskich przygotowanych do porcjowania na tzw. "działki" narkotyku. Łączna waga zabezpieczonych roślin osiągnęła niemal kilogram - relacjonował asp.sztab. Wojciech Adamczyk.

Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro