Reklama
Reklama

Szkolna Filmoteka w V LO

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

13 stycznia, w V Liceum Ogólnokształcącym odbyła się inauguracja projektu Filmoteka szkolna. W trakcie 26 lekcji nagranych na płytach DVD, uczniowie będą edukować się w zakresie filmu. Zobaczą m.in. produkcje dokumentalne, fabularne i animowane.

Projekt wprowadzono po to, by uczyć młodzież świadomego i krytycznego patrzenia na sztukę. To jedyna tego typu akcja na świecie. Licealiści, zamiast siedzieć na zwykłych lekcjach, będą mogli oglądać najlepsze polskie produkcje. Wszystko dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej i Ministrowi Kulturyi Dziedzictwa Narodowego.

Prezent, w postaci 26 płyt z filmami i komentarzami artystów nie był jedyną niespodzianką dla uczniów i nauczycieli. Podczas inauguracji projektu w poznańskiej piątce na sali pojawili się znani artyści - Piotr Adamczyk i Rafał Mohr.

Filmoteka Szkolna pozwala uczniom na zobaczenie filmów, które różnią się produkcji prezentowanych dziś w telewizji i kinach. To klasyki polskiego kina: "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, "Dług" Krzysztofa Krauzego, "Zmruż oczy" Andrzeja Jakimowskiego i wiele innych.

Wraz z projektem ruszyła strona internetowa akcji: www.filmotekaszkolna.pl. Na tej stronie uczniowie i nauczyciele będą mogli wymieniać spostrzeżenia dotyczące przebiegu zajęć.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro