Reklama
Reklama

Pianie koguta przeszkadza sąsiadce. Powiadomiła policję

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Capri23auto / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Capri23auto / pixabay.com

Rzecz dzieje się w powiecie jarocińskim.

Jak opisuje portal jarocinska.pl, w Roszkowie na terenie powiatu jarocińskiego trwa konflikt o koguta. Jego właścicielem jest 61-latek, który od blisko 30 lat mieszka w tym miejscu i od zawsze ma kury oraz koguta. Jego zdaniem, nigdy nie przeszkadzało to mieszkańcom okolicy. Ale sytuacja się zmieniła.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W czerwcu do mężczyzny przyszedł sąsiad. Jak wyjaśnił, jego żona nie może spać w nocy przez piejącego koguta. Po kilku dniach ponownie pojawił się u sąsiada, ale trafił na jego żonę. Powiedział, że kogutowi należy uciąć łeb siekierą. Gdy przyszedł z wizytą trzeci raz, dał właścicielom kurnika trzy dni na jego likwidację.

Ponieważ właściciele kur i koguta nie chcą się ich pozbywać, sąsiad zgłosił sprawę policji. Ze zgłoszenia wynika, że kogut uporczywie pieje o godzinie 3.00 w nocy. Tym samym zakłóca spoczynek nocny. Policjanci zajęli się sprawą i przesłuchali właścicieli ptaków. Ostatecznie jednak odmówiono wszczęcia postępowania, gdyż zdarzenie nie ma cech wykroczenia.

Właściciel koguta w rozmowie z lokalnym portalem zauważył, że "mieszczuchy powinny się zastanowić nad kupnem działki na wsi. Bo wieś ma swoje prawa. Tam będą krowy buczeć, świnie kwiczeć, a koguty piać".

W lipcu pisaliśmy o innym problemie nowych mieszkańców wsi. Okazało się, że niektórzy wzywają policję do rolników, którzy w trakcie żniw pracują także w nocy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro