Reklama
Reklama

"Niespodzianka" na Lodowej. Lawety odholowują auta

fot. Tomasz Rakowski
fot. Tomasz Rakowski

Od dziś wprowadzana jest tu Strefa Płatnego Parkowania.

W poniedziałek rozpoczynają się prace związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania na ostatnich dwóch łazarskich ulicach - Lodowej i Dmowskiego. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Zanim jednak wykonawca przystąpi do prac, konieczne jest... odholowanie samochodów zaparkowanych na ulicy Lodowej. Choć z wyprzedzeniem pojawiła się tu informacja o zakazie parkowania obowiązującym od poniedziałku, wielu kierowców nie przeparkowało samochodów, a co za tym idzie - musiały one zostać odholowane.

SPP zostanie wprowadzona na Lodowej pomiędzy rynkiem Łazarskim i Stablewskiego oraz na Dmowskiego od rynku Łazarskiego do Hetmańskiej.

- Ulica Lodowa stanie się jednokierunkowa od ul. Stablewskiego w stronę rynku Łazarskiego. Wyznaczony zostanie tutaj kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Stablewskiego i Chłodną będą równorzędne, a cała ul. Lodowa wejdzie w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości "Tempo 30". Parkowanie będzie odbywać się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do rynku Łazarskiego. W ramach poprawy bezpieczeństwa z postoju wyłączone zostaną obszary położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

- Dmowskiego częściowo również będzie ulicą jednokierunkową - kierowcy pojadą nią od rynku Łazarskiego do ul. Potockiej. Tutaj także wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy. Na odcinku pomiędzy ul. Potockiej i Hetmańską utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Pomiędzy rynkiem Łazarskim, a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostaną skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych będzie uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy "Tempo 30". Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne.

Na Lodowej prace zaczynają się dziś i mają zakończyć się także w poniedziałek. Na Dmowskiego prace planowane są na wtorek i także powinny potrwać jeden dzień. Opłaty za parkowanie zaczną tu być pobierane od 4 października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro