Reklama
Reklama

Łazarz: ostatnie dwie ulice zostaną objęte Strefą Płatnego Parkowania

fot. ZDM
fot. ZDM

Dobiega końca wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

Obecnie działa ona na niemal całym docelowym obszarze. Wyjątek stanowią ul. Lodowa na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego i ul. Dmowskiego od rynku Łazarskiego do ul. Hetmańskiej, wykorzystywane jako dojazdy do przebudowywanego rynku Łazarskiego. Tam nadal trwają prace, ale nie stoją one już na przeszkodzie w "uzupełnieniu" SPP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Ulica Lodowa stanie się jednokierunkowa od ul. Stablewskiego w stronę rynku Łazarskiego. Wyznaczony zostanie tutaj kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Stablewskiego i Chłodną będą równorzędne, a cała ul. Lodowa wejdzie w obszar objęty strefą ograniczonej prędkości "Tempo 30". Parkowanie będzie odbywać się na miejscach równoległych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Stablewskiego do ul. Chłodnej, a także równoległych i prostopadłych od ul. Chłodnej do rynku Łazarskiego. W ramach poprawy bezpieczeństwa z postoju wyłączone zostaną obszary położone w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowań i przejść dla pieszych - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

- Dmowskiego częściowo również będzie ulicą jednokierunkową - kierowcy pojadą nią od rynku Łazarskiego do ul. Potockiej. Tutaj także wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy. Na odcinku pomiędzy ul. Potockiej i Hetmańską utrzymany będzie ruch dwukierunkowy. Pomiędzy rynkiem Łazarskim, a ul. Stablewskiego można będzie zaparkować na miejscach równoległych po obu stronach ulicy. Natomiast od ul. Stablewskiego do ul. Potockiej wyznaczone zostaną skośne miejsca postojowe po zachodniej stronie ulicy i miejsca równoległe po stronie wschodniej. Podobnie jak na ul. Lodowej, parkowanie w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych będzie uporządkowane, a ul. Dmowskiego wejdzie w obszar strefy "Tempo 30". Skrzyżowania z ul. Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne - dodaje ZDM.

Prace na lodowej zaplanowano na 20 września, a na Dmowskiego na 21 września. Jeśli planów drogowców nie pokrzyżuje pogoda, to w obu przypadkach potrwają po jednym dniu.

- Podczas prac na ul. Lodowej i Dmowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską - przypomina ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro