Reklama

Arkadiusz Ładziński podał się do dymisji. W czwartek ujawniliśmy nieprawidłowości w klubie

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Zmiana warty w poznańskim żużlu stała się faktem.

W sobotnie popołudnie rozpoczęło się walne zebranie członków Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla. Obrady trwają za zamkniętymi drzwiami, ale jak nieoficjalnie ustaliliśmy, najważniejsza decyzja już zapadła: prezes Arkadiusz Ładziński podał się do dymisji. Zadeklarował też całkowite odejście ze stowarzyszenia.

Przypomnijmy, w czwartek opublikowaliśmy obszerny tekst o nieprawidłowościach w PSŻ (link). Po naszej publikacji zaczęły zgłaszać się kolejne podmioty z którymi klub się nie rozliczył.

Co dalej? Na sobotnim walnym zebraniu pojawił się m.in. jeden ze sponsorów klubu, na co dzień właściciel prężnie działającej firmy. Jest on zainteresowany pokierowaniem dalszymi losami poznańskiego speedwaya, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Zainteresowanie wsparciem wykazują też inni przedsiębiorcy.


  • Aktualizacja
    sobota, 18.09.2021 r., godz. 22.28
    Aktualizacja
    sobota, 18.09.2021 r., godz. 22.28
    Obecny zarząd, złożony z Arkadiusza Ładzińskiego i Karola Urbaniaka złożył rezygnację, która wejdzie w życie z dniem 31 października. 1 listopada obowiązki przejmie nowy zarząd w osobach Marcina Czaińskiego, Jakuba Kozaczyka i Tomasza Tasiemskiego. Ładziński otrzymał ponadto tytuł "honorowego członka stowarzyszenia", mający być nagrodą za szczególny wkład w rozwój PSŻ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro