Reklama

Kolejne produkty wycofane ze sprzedaży. Nie można ich spożywać!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ElasticComputeFarm / pixabay.com

Główny Inspektor Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Abafoods SRL wycofaniu niektórych partii kremu i napojów roślinnych marki Isola BIO ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu - czytamy w komunikacie. - Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.

O jakie produkty chodzi? Krem do gotowania sojowy bezglutenowy BIO 200 ml, Napój kokosowy bez cukru z wapniem bezglutenowy BIO 1l, Napój kokosowy z wodą kokosową bezglutenowy BIO 1l oraz Napój migdałowy bez cukru z wapniem bezglutenowy BIO 1l. Wycofano jedyne niektóre partie tych produktów - szczegóły TUTAJ.

- Poinformowano odbiorców ww. produktów o konieczności ich zwrotu do firmy Eko-Wital Sp. z o.o. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania z rynku ww. partii kremu i napojów roślinnych. Nie należy spożywać partii produktów określonych w tym komunikacie - podkreśla GIS.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro