Reklama

Hieny cmentarne na Junikowie: "z wieńca została tylko zielona część, pąki róż odcięte"

fot. Marzena
fot. Marzena

Siostry w niedzielę odwiedziły grób niedawno zmarłego brata i odkryły, że został okradziony.

- Hieny cmentarne na Junikowie. We wtorek został pochowany mój brat na Junikowie. W niedzielę poszłyśmy z siostrą posprzątać i zastałyśmy okradziony grób. Z pięknego biało-czerwonego wieńca od kolegów pozostała tylko zielona część, pąki róż zostały odcięte, łodyżki porozrzucane po grobie. Na zdjęciu widać, ile pociętych łodyg poniewierało się po grobie - pisze nasza Czytelniczka Marzena.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Ale to nie koniec. - Z wieńców z liliami wycięto kwiaty, to samo z wieńca z białymi różami. 22 lata temu po pogrzebie matki również zostały skradzione róże, a hiena cmentarna zostawiła ślad buta na kopczyku. Nie sądziłam, że jeszcze raz przyjdzie mi oglądać taki widok. Na szczęście, mój ojciec emeryt nie musiał oglądać tak zbezczeszczonego grobu syna - dodaje.

- Czy zarząd cmentarza na Junikowie w końcu się zareaguje na wandalizm hien cmentarnych - dopytuje. Z naszych ustaleń wynika, że takie sytuacje zdarzają się incydentalnie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro