Reklama
Reklama

Maciej Skorża: podział punktów jest sprawiedliwy

fot. LT
fot. LT

W niedzielny wieczór Lech Poznań zremisował z Rakowem Częstochowa.

Kolejorz przegrywał pod Jasną Górą już 0:2, zdołał jednak zdobyć dwa gole, dzięki czemu przywiezie do stolicy Wielkopolski ligowy punkt.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

- Na boisku wiele się działo, było dużo zwrotów akcji. Po dobrym początku stworzyliśmy sobie groźną sytuację, Mikael Ishak miał dogodną okazję do zdobycia bramki. Później, w miarę upływu czasu, nasz system zaczął się chwiać. Raków grał wyżej, agresywniej, mieliśmy z tym spory problem. Bramkę straciliśmy w momencie, kiedy wydawało się. że w miarę kontrolujemy przebieg wydarzeń na boisku, ale pojawił się faul Barry'ego Douglasa i musieliśmy gonić wynik - komentował na pomeczowej konferencji prasowej trener Maciej Skorża.

- Do końca pierwszej połowy nie potrafiliśmy przejąć inicjatywy, stąd dwie zmiany w przerwie, zmieniliśmy ustawienie i ta druga połowa zaczęła się jeszcze gorzej, bo straciliśmy gola i musieliśmy nadrabiać już dwa. Na szczęście drużyna pokazała charakter i to, że nie poddaje się w tak trudnych sytuacjach, bo odrobić dwie bramki z Rakowem na wyjeździe to duża sztuka. Raków jest w czołówce ligi, co widać po wynikach, organizacja gry tej drużyny budzi mój szacunek. Spodziewałem się trudniejszych momentów i tak rzeczywiście było. Mieliśmy trochę szczęścia, kiedy Raków nie dobił nas trzecią bramką, później troszeczkę pecha, kiedy to my nie zdobyliśmy trzeciego gola. Myślę, że podział punktów jest sprawiedliwy i oba zespoły stworzyły dobre widowisko. Chcemy grać piłkę, która się podoba i dzisiaj takie fragmenty pokazaliśmy - podsumował szkoleniowiec.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro