Reklama
Reklama

"Biała Sobota" na Naramowicach. Będzie można zaszczepić dzieci

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Podczas wydarzenia stanie mobilny punkt szczepień. Z akcji szczepień skorzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy osiedla, ale również dzieci i młodzież z poznańskich szkół. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, dzieci i młodzież będą szczepieni dwudawkowym preparatem firmy Pfizer, natomiast dorośli dostaną wybór między nim, a jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Odnotowujemy niestety w Poznaniu pierwsze przypadki zachorowań wśród dzieci i młodzieży w szkołach, czego skutkiem jest wyłączenie z nauki stacjonarnej pozostałych uczniów. Apelujemy o skorzystanie z możliwości szczepień, które obecnie są jedyną i najlepszą formą skutecznego zabezpieczenia przeciw Covid-19 - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. Otwieramy mobilny punkt dla uczniów, by maksymalnie ułatwić szczepienia młodszych poznaniaków. Sobota to dzień, w którym rodzice zwykle mogą towarzyszyć dziecku, a w przypadku wątpliwości także porozmawiać z obecnymi na miejscu lekarzami i uzyskać niezbędne informacje na temat szczepionek i ich działania - dodaje.

Mobilny punkt szczepień na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Łokietka będzie czynny w godzinach 11 - 16. Tego dnia zorganizowana zostanie również osiedlowa Biała Sobota, podczas której mieszkańcy Naramowic będą mogli skorzystać z badań i porad lekarskich. W programie przewidziano między innymi pomiary ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy, badanie EKG z interpretacją wyniku oraz pomiar wysycenia krwi tętniczej tlenem. Na miejscu będzie obecny lekarz ortopeda, który udzieli konsultacji w zakresie swojej specjalizacji. W ramach porad oferowany będzie interesujący pakiet zabiegów fizjoterapeutycznych: masaż leczniczy, diagnostyka fizjoterapeutyczna, instruktaż ćwiczeń - w tym także oddechowych dla pacjentów po przebytym zakażeniu Covid-19. Zaprezentowane zostaną również zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej - informują miejscy urzędnicy.

Uczestnicy będą też mogli złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny czy Kartę Seniora oraz dowiedzieć się więcej na temat zadań realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro