Reklama
Reklama

1000 uczestników weźmie udziałw wyścigu kolarskim. Czeka nas weekend z utrudnieniami na drogach

fot. Marek Surdyk, archiwum
fot. Marek Surdyk, archiwum

Przed nami kolarski wyścig Gran Fondo Poznań, zaplanowany na 12 września.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w ubiegłym roku plany organizatorów wielu imprez sportowych, które teraz wracają do kalendarza. Przykładem jest rozgrywany na ulicach Poznania i okolic wyścig kolarski, będący częścią Gran Fondo Series.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Na liście startowej znalazło się prawie 1000 uczestników, którzy zmierzą się z trzema trasami: Family Fondo (30 km), Medio Fondo (67 km) i Gran Fondo (113 km). Start i meta zostaną zlokalizowane przy Stadionie Poznań, a pierwsi uczestnicy wystartują z Bułgarskiej o 8:00.

- Jedną z wielu atrakcji Gran Fondo Poznań jest możliwość ścigania po drogach wyłączonych z ruchu. Przygotowana trasa jest płaska i szybka, ale jednocześnie bardzo bezpieczna. Kolarze będą rywalizować zarówno w Poznaniu oraz po drogach powiatów poznańskiego, szamotulskiego i nowotomyskiego. Spore wrażenie na kibicach wywoła również widok jednakowo ubranego peletonu, bowiem w pakiecie startowym każdy z zawodników otrzymuje profesjonalną koszulkę kolarską - powiedział Michał Drelich, dyrektor Gran Fondo Poznań.

Swoich sił w peletonie spróbuje m.in. aktor Piotr Zelt. Z kolei w sobotę odbędą się zawody Gran Fondo Kids. Dzieci i młodzież będą miały do dyspozycji trasy o długości od 900 do 3600 metrów poprowadzone dookoła Stadionu Miejskiego. Na mecie wszystkim uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe medale. W miasteczku kolarskim, dostępnym przez cały weekend, przygotowano szereg atrakcji dla kibiców, m.in. strefę Expo z najnowszymi kolekcjami sprzętu sportowego.

Tego typu impreza to oczywiście potężne utrudnienia komunikacyjne. O szczegółach piszemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro