Reklama
Reklama

Przez Poznań i okolice przejedzie wyścig kolarski. Spore utrudnienia!

fot. Gran Fondo

W niedzielę odbędą się zawody Gran Fondo Poznań.

Kolarze - amatorzy, dzieci, a nawet całe rodziny będą mogły w niedzielę wziąć udział w zawodach. Miłośnicy rywalizacji na dwóch kółkach będą mogli zmierzyć się w dystansach o długości 30, 67 lub 113 kilometrów.

- W związku z niedzielną rywalizacją uczestników wyścigu kolarskiego, w Poznaniu oraz w okolicznych gminach, przez które przebiega trasa, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu. Start kolarzy rywalizujących na najdłuższym dystansie Gran Fondo, został wyznaczony na godz. 8:00 spod Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej. Kolarze przejadą ulicami Poznania, a na swojej trasie będą też mijać gminy: Tarnowo Podgórne, Duszniki, Lwówek, Kuślin oraz Dopiewo - informują organizatorzy.

Z utrudnieniami trzeba się liczyć już od soboty, 11 września. Wówczas wyłączona zostanie południowa jezdnia ul. Ptasiej na odcinku od Wałbrzyskiej do Grunwaldzkiej. Dzień później wcześnie rano zamknięta zostanie także ulica Bułgarska między Ptasią i Rumuńską. Auta będą musiały w dwóch kierunkach jechać wschodnią jezdnią.

- W związku z imprezą w godz. 7:00 - 14:00 na terenie Poznania wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. W godz. 7:00 - 10:00 czasowo wyłączona z ruchu będzie zachodnia nitka ulicy Bułgarskiej w kierunku Górczyna na odcinku od Bukowskiej do Grunwaldzkiej. W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej. Śluzy dla ruchu poprzecznego zostały wyznaczone na ulicy Marcelińskiej i Łubieńskiej - dodają.

- W godz. 7:00 - 10:00 wyłączona z ruchu zostanie także południowa nitka ulicy Bukowskiej w kierunku centrum na odcinku od ronda ul. ul. Batorowska/Bukowska do skrzyżowania z ul. Bułgarską. Dla ruchu poprzecznego dostępne będą śluzy na skrzyżowaniach ulicy Bukowskiej z ul. ul. Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską, Sławińską oraz na rondzie Złotowska/Skórzewska/Rynkowa - wymieniają organizatorzy.

Co z dojazdem do lotniska? Z centrum Poznania na Ławicę będzie można dojechać ulicą Bukowską. Dojazd od strony trasy S11 zalecany jest przez węzeł Swadzim, a następnie DK92, Dąbrowskiego, Polską aż do Bukowskiej. - Utrudnienie będą występowały także na ul. Złotowskiej od ronda Malwowa/Skórzewska/Złotowska/Poznańska do ul. Owczej. Z ruchu kołowego wyłączone zostaną także ul. Owcza i Cmentarna oraz północna nitka ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Bułgarskiej. Dla ruchu poprzecznego ustanowiona została śluza na Rondzie Skubiszewskiego.

Utrudnienia pojawią się też na terenie powiatów poznańskiego, szamotulskiego i nowotomyskiego. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro