Reklama
Reklama

Prezydent Andrzej Duda: "Nigdy bym nie podejrzewał, że Wielkopolanie mogą domagać się dnia wolnego od pracy"

fot. Kancelaria Prezydenta RP / FB
fot. Kancelaria Prezydenta RP / FB

Prezydent RP w poniedziałek przyjął w Pałacu Prezydenckim pomysłodawców inicjatywy ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym.

- Nigdy bym nie podejrzewał, że Wielkopolanie mogą przyjść do prezydenta domagając się dnia wolnego od pracy. Ale jest świętym prawem Wielkopolan, by domagać się święta z tej jakże pięknej okazji jaką jest wola uczczenia pamięci wielkiego czynu zbrojnego, jakim było Powstanie Wielkopolskie - mówił Andrzej Duda. - Nie ma Rzeczypospolitej Polskiej bez Wielkopolski. Powstanie dało wiarę w to, że to jest Polska odrodzona, prawdziwa - kontynuował.

- Jestem wzruszony, że przybyliście do Pałacu Prezydenckiego, by umożliwić mi wniesienie inicjatywy ustanowienia przez parlament święta narodowego upamiętniającego zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Niezwłocznie postaram się, aby odpowiedni projekt znalazł się na biurku u pani marszałek i mam nadzieję, że będziemy mogli obchodzić święto Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego już 27 grudnia tego, 2021 roku. Niech żyje Wielkopolska, niech żyje Polska - zakończył.

Przypominamy, że wstępne założenia mówią o tym, że 27 grudnia jako święto państwowe nie będzie dniem wolnym od pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro