Reklama
Reklama

Uniwersytet Ekonomiczny wraca do nauki stacjonarnej. Studenci muszą nosić maski na zajęciach

fot. Edyta Stec / archiwum
fot. Edyta Stec / archiwum

Władze uczelni podjęły decyzję w sprawie sposobu nauki w nowym semestrze.

Studenci UEP w semestrze zimowym wrócą do nauczania stacjonarnego. - Kształcenie na studiach doktoranckich i w Szkole Doktorskiej co do zasady odbywa się w budynkach Uczelni. Dopuszcza się możliwość prowadzenia całości lub części zajęć, prowadzonych przez osoby spoza UEP, w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość przy wykorzystaniu infrastruktury i oprogramowania zapewniających synchroniczną i asynchroniczną interakcję między doktorantami i osobami prowadzącymi zajęcia - czytamy w zarządzeniu rektora.

W przypadku kwarantanny lub izolacji prowadzącego lub studentów, forma zajęć może zostać zmieniona na zdalną lub hybrydową. Można też w takiej sytuacji zmienić termin realizacji zajęć. Uniwersytet zaznacza, że jeśli sytuacja epidemiczna w kraju się pogorszy, zajęcia mogą się odbywać zdalnie lub hybrydowo.

Co istotne, studenci w trakcie zajęć muszą mieć zakryte usta i nos - muszą więc mieć założone maseczki. Osoby mające objawy świadczące o zakażeniu koronawirusem, nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

TUTAJ pisaliśmy o organizacji semestru na UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro