Reklama
Reklama

Księgowa wyprowadziła z firmy prawie 9 milionów złotych!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics.com

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Nowe Skalmierzyce w powiecie ostrowskim.

Jak opisują lokalni dziennikarze z faktykaliskie.pl, prokuratura postawiła 3 zarzuty 30-letniej mieszkance powiatu ostrowskiego. Kobieta pomiędzy lipcem 2020 roku i majem 2021 roku miała wprowadzać w błąd spółkę z terenu gminy Nowe Skalmierzyce, w której pracowała, podmieniając numery rachunków bankowych na swoje prywatne. Dzięki takiej operacji na jej prywatne konta trafiło prawie 9 milionów złotych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Dodatkowo kobiecie postawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy oraz podejmowania działań zmierzających do utrudnienia egzekucji. 30-latka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Grozi jej 10 lat więzienia.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal ostrow24.tv, przekręt miał wyjść na jaw, gdy 30-latka była na urlopie, a w pracy zastępowała ją inna księgowa.

Nie podano o jaką firmę chodzi, ale wiadomo, że to ogromny zakład zatrudniający tysiące pracowników.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki przypadek na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Kilka lat temu inna księgowa wyprowadziła z jednej z firm na terenie tej samej gminy prawie 5 milionów złotych. Proceder trwał 8 lat. Kobietę skazano na więzienie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro